SIMBA X-PRESS

X-Press je velmi univerzální talířový podmítač s využitím pro kvalitní podmítku po sklizni předplodiny nebo pro předseťovou přípravu (perfektní i po pluhu). Optimální průměr talířů 510mm kvalitně zpracuje půdu a precizně ji promíchá s rostlinnými zbytky. X-Press je dodáván s patentovaným DD pěchem, případně jinými typy válců. Pracovní záběry: 2,5 - 10m v neseném nebo taženém provedení.

 

KVALITA A VARIABILITA PŘI PRÁCI

Talířová sekce X-Press

Jednotlivě uložené talíře o průměru 510mm jsou ve dvou řadách zavěšeny na robustních slupicích PRO ACTIVE z pružinové oceli. Hlavním úkolem slupic je zavěšení talířů a jejich jištění při nárazu na překážku. Slupice jsou spolehlivě a bez třmenů uchyceny k hlavnímu rámu. Mikrovibrace slupic při práci také pomáhají dělit hroudy. 

talíře

Nejlepší průchodnost mezi podmítači je dána ojedinělým uložením slupic a domečků uvnitř talířů. Materiál je tak posouván na hladkou stěnu sousedního talíře. Domečky se navíc pro podpoření průchodnosti otáčí s talíři. V náboji pro každý talíř jsou dvě kuželíková ložiska s těsnícím labyrintem.

nastavitelný pracovní úhel talířů

Přizpůsobivost aktuálním podmínkám je dána možnostní plynulé změny pracovního úhlu talířů. Nastavení je možné volit podle druhu půdy, aktuální vlhkosti, množství a charakteru rostlinných zbytků. Změnou úhlu talířů lze zlepšit i vnikání stroje do půdy, zejména za sucha. Změnu lze provádět nezávisle u přední řady talířů na zadní. Ovládání je velmi jednoduché.


sklopení talířové sekce

Great Plains do talířových podmítačů SIMBA X-Press vkládá to nejlepší. Zajímavou funkcí je sofistikované řešení pro zajištění perfektního příčného kopírování stroje pomocí sady dusíkových akumulátorů nebo regulační prvky pro jednoduché přizpůsobení stroje při rozdílné rychlosti opotřebení talířů v přední nebo zadní řadě. Některé funkce jsou dostupné pouze u modelů nad 4,6m pracovního záběru.

DD pěch

Rychlý start výdrolu díky pozitivní konsolidaci je velmi důležitý a DD pěch je prokazatelně osvědčeným nástrojem na cestě ke zdravé půdní struktuře. Zvrásněný DD profil je ideální pro následné setí, je odolný proti erozi a jiným povětrnostním vlivům. Po DD pěchu s průměrem 700mm se podmítače X-Press mohou otáčet na svouratích, nevytváří tak koleje.

XP s ST barem

Využití SIMBY X-Pressu může být v budoucnu rozšířené. Neinvestujete pouze po podmítače, ale je možné rozšířit využití stroje pro zpracování celého půdního profilu v jedné jízdě až do hloubky 25cm. S X-Pressem lze velmi jednoduše agregovat radličkovou podrývací sekci SIMBA ST BAR. Tato možnost je dostupná pro modely SIMBA X-Press 2,5 - 4,0m včetně tažené verze.

 


Talířové podmítače SIMBA X-Press lze doplnit celou řadou příslušenství. Podle jednotlivých pracovních záběrů lze vybírat například odpružené kypřiče stop traktoru, zadní závěs pro tažení dalšího nářadí, hydraulický smyk mezi talíře a DD pěch, výsevní jednotku nebo sadu centrálního mazání.

Kategorie: GREAT PLAINS / ZPRACOVÁNÍ PŮDY

 

 

STÁHNOUT PROSPEKTY

Prospekt X-Press nesený s ST Bar

Prospekt X-Press tažený

 

NOVĚ SI MŮŽETE VYBRAT Z CELÉ ŘADY VÁLCŮ A PĚCHŮ

Díky mnohaletým zkušenostem ve vývoji technologií pro správnou konsolidaci půdy dnes Great Plains nabízí celou řadu možných řešení, které prokazatelně podporují excelentní výsledky na široké škále půdních podmínek a zajišťují uživatelům dosažení maximálních benefitů

Trubkový válec

Hlavní předností trubkového válce je malá hmotnost a nízké pořizovací náklady.

 

Nové typy válců

Válec MaxLift zajišťuje perfektní povrch půdy zatímco těsně pod povrchem probíhá konsolidace. Dosahuje perfektních výsledků pro míchání i finální urovnání povrchu půdy a to i při vysokých rychlostech.

VR válec

VR válec dokonale urovná povrch půdy svými prstenci, které díky profilu V zůstávají čisté. Díky nižší hmotnosti nevyžaduje vysoké nároky na energetický prostředek.

Válec HD

Ocelový válec HD je celý svařený a vyžaduje minimální údržbu. Je ideální pro použití v těžších podmínkách s vyšším obsahem kamenů.

Válec Aqueel II

Unikátní válec Aqueel II umožňuje mělkou konsolidaci a podporuje lepší start výdrolu. Toto válení navíc umožňuje rozvádění dešťových srážek do půdního profilu a podporuje lepší prohřívání půdy. Povrch půdy uválený válcem Aqueel II vykazuje také odolnost proti erozi.

Pěch DDL

Pěch DD Lite precizně konsoliduje půdní profil  a na povrchu půdy zanechává jemný manžer. Takový povrch půdy odolává povětnostním vlivům a je ideální přípravou pro následné setí.

Pěch DD

Odbornou veřejností je SIMBA DD pěch přijímán jako jeden z nejlepších systémů konsolidace se schopností pracovat ve všech půdních podmínkách. Prstence pěchu od Great Plains nastavují standardy pro účinnou a efektivní konsolidaci díky patentem chráněné konstrukci.

 

PROHLÉDNĚTE SI VIDEO: